Τετάρτη 18 Ιανουαρίου 2017

ΕΘΝΙΚΟΣ Ν.Μ.: ΠΗΡΕ ΟΥΕΛΙΓΚΤΟΝ ΡΕΙΣ - Ν. ΧΑΤΖΗΛΙΑ

Τον πολύπειρο επιθετικό Ουέλινγκτον Ρέις, απέκτησε ο Εθνικός Νέας Μάκρης στην προσπάθεια διάκρισης και ανόδου του ...πήχη στην εφετινή αγωνιστική περίοδο. Πρόκειται για έναν ποδοσφαιριστή που έχει αγωνιστεί σε επαγγελματικές κατηγορίες με την φανέλα της Χαλκηδόνας, των Τρικάλων, του Παναιγιαλείου και παρά τα 45 χρόνια του, μπορεί να δώσει τις λύσεις που χρειάζονται. Χαρακτηριστικός αγώνας, αυτός κόντρα στον Ολυμπιακό Πειραιώς, την περίοδο 2000-2001, που στο ματς Κυπέλλου με την φανέλα των Τρικάλων σημείωσε δύο τέρματα, στην ήττα της ομάδας του από τους ερυθρόλευκους με 3-5. Έχει αγωνιστεί σε πολλές ομάδες στην Ελλάδα, με τελευταία τον Πέλοπα Κιάτου. Πάντως, οι φίλοι του ποδοσφαίρου τον γνωρίζουν από τις εντυπωσιακές στιγμές που έχει προσφέρει, μαζί με τον Λουτσιάνο Ντε Σόουζα, σε αγώνες ποδοβόλλεϋ.
* Επίσης, επέστρεψε στην ομάδα του από τον Θησέα όπου είχε πάει, ο 35χρονος επιθετικός Νίκος Χατζηλίας.