Τρίτη 25 Οκτωβρίου 2016

ΑΝΟΙΞΗ – ΠΡΩΤΕΑΣ Π. ΦΩΚΑΙΑΣ 6–1

Φάση από τον αγώνα

Εντυπωσιακή η πρωτοπόρος της βαθμολογίας Άνοιξη, μετέτρεψε το ντέρμπυ σε απλή διαδικασία, με άνετη επικράτηση επί του Πρωτέα με 6-1! Έγινε ωραίο παιχνίδι, με φάσεις από τα πρώτα λεπτά. Όμως, η δυναμική των ομάδων απείχε δραματικά. Η Άνοιξη χωρίς τους τραυματίες Τσεβά, Κόλμπερ, Κεφάλα και τον Νικήτα Αθανασόπουλο με πρόβλημα στον προσαγωγό (αντικαταστάθηκε στο 54’), νίκησε πολύ εύκολα τον αντίπαλό της, που είχε κι αυτός σημαντικές απουσίες.
Φάσεις και γκολ:
2' ωραίο συρτό σουτ έξω από την περιοχή του Μπαλογιάννη, μόλις άουτ.
8' κόντρα στην μεγάλη περιοχή, μόνος του ο Νικήτας Αθανασόπουλος με τον τερματοφύλακα, έκανε πλασέ που πρόλαβε κι έδιωξε αμυντικός.
13' κεφαλιά πάσα του Δρακόπουλου στον Γεωργούση, κι αυτός με διαγώνιο σουτ αναγκάζει τον Φώσκολο να διώξει σε κόρνερ.
14' κόρνερ και καρφωτή κεφαλιά του Δρακόπουλου 1-0.
16' υπό την πίεση του Δρακόπουλου, αμυντικός αναγκάσθηκε να γυρίσει πίσω την μπάλλα και να σημειώσει αυτογκόλ 2-0!
19' κόρνερ και καρφωτή κεφαλιά του Μπαλογιάννη 2-1.
28' μετά από σέντρα στην περιοχή, σουτ του Νικήτα Αθανασόπουλου, έδιωξε προσωρινά ο Φώσκολος και ο επερχόμενος Γεωργούσης με βολέ το 3-1.
35' φάουλ απευθείας από τον Θεοδώρου, εντυπωσιακή απόκρουση σε κόρνερ του Φώσκολου.
45' γύρισμα ψηλά στο πίσω δοκάρι, πρόλαβε ο Νικήτας Αθανασόπουλος με κεφαλιά το 4-1.
48' με κεφαλιά ο Δρακόπουλος το 5-1.
55' φοβερό σουτ βολέ έξω από την περιοχή του Θεοδώρου, στο οριζόντιο δοκάρι.
57' κτύπημα φάουλ του Μπαλογιάννη, μπλόκαρε ο Μουλάς.
67' κλέψιμο του Μπουσδέκη, σέντρα, κεφαλιά του Γεωργούση, πάσα σε Ειρηναίο Αθανασόπουλο, πλασέ 6-1.
71' συρτό σουτ του Μπαλογιάννη απέκρουσε ο Μουλάς, κι έδιωξε ο Τρακάκης.
75' κτύπημα φάουλ του Μπαλογιάννη, μόλις άουτ.
82' μεγάλη μπαλλιά, μόνος του ο Σκούρας, πέρασε πολύ πλάγια τον Φώσκολο, έκανε σουτ άουτ.
Διαιτητές: Μανιώτης – Τσαλίκογλου, Β. Τζαφόλιας.
ΑΝΟΙΞΗ (Γ. Τσιριμώκος): Μουλάς, Δρόσος, Τρακάκης, Κυριάκης, Χουζούρης, Ράλλης (68' Δαρζέντας), Γεωργούσης, Θεοδώρου, Νικ. Αθανασόπουλος (54' Μπουσδέκης), Ειρ. Αθανασόπουλος, Δρακόπουλος (78' Σκούρας).
ΠΡΩΤΕΑΣ (Σιδέρης): Φώσκολος, Διακορώνας (25' Ζντράβα), Νίνα, Θάνο, Αναγνώστου (75' Παπαγεωργίου), Κατσούλας, Βεϊζάι, Κουλούρης, Χύκα, Παπακωνσταντίνου, Μπαλογιάννης.