Τρίτη 23 Αυγούστου 2016

ΦΙΛΙΚΟ: ΠΑΜΠΑΙΑΝΙΚΟΣ – ΠΑΛΛΑΥΡΕΩΤΙΚΟΣ 1–2

Στο πρώτο τους παιχνίδι προετοιμασίας, ο Παλλαυρεωτικός νίκησε στο γήπεδο Παιανίας τον Παμπαιανικό με 2-1. Το ημίχρονο ήταν 0-0. Ανέτοιμες ακόμη οι δύο ομάδες, έδειξαν όμως ότι διαθέτουν αξιόλογο υλικό, κι ότι είναι ικανές να πρωταγωνιστήσουν στις κατηγορίες τους. Ιδιαίτερα ενισχυμένος ο Παλλαυρεωτικός, πέτυχε δύο τέρματα με τον Ζουμά (το δεύτερο στην εκπνοή του παιχνιδιού), ενώ ο γηπεδούχος Παμπαιανικός με ανανεωμένη σύνθεση είχε ισοφαρίσει με ωραίο σουτ του Κτίστη.
Ο προπονητής του Παμπαιανικού Ηλίας Τριανταφύλλου, που δεν είχε στην διάθεσή του όλο το δυναμικό λόγω διαφόρων υποχρεώσεων, χρησιμοποίησε πολλούς παίκτες. Από την πλευρά του ο προπονητής του Παλλαυρεωτικού Ανδρέας Δεληγιάννης, δήλωσε ικανοποιημένος από την συνολική δουλειά που γίνεται όλη αυτή την περίοδο και διέκρινε ότι έχει αρχίσει ν’ αποφέρει καρπούς. Γενικά, η ομάδα του Λαυρίου έδειξε στοιχεία ομάδας ανώτερης κατηγορίας, με πολλά έμπειρα στελέχη.