Σάββατο 22 Φεβρουαρίου 2014

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΝΕΩΝ: ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΜΠΑΡΑΖ ΚΑΙ ΠΡΕΜΙΕΡΑΣ Β’ ΦΑΣΗΣ

Στιγμιότυπο από το μπαράζ Νικητών-Γλυκών Νερών 2-1
Στους σημερινούς (22/2) αγώνες (1η αγωνιστική) της β’ φάσης του πρωταθλήματος νέων, οι Νικητές νίκησαν στο μπαράζ για πρόκριση τα Γλυκά Νερά με 2-1 (ημίχρονο 1-1) και θα παίξουν την ερχόμενη Τετάρτη στην Ανθούσα με την Μάχη Μαραθώνος.

Στην πρεμιέρα του α’ ομίλου ο Αχαρναϊκός επεβλήθη της Ατλαντίδος με 3-0 αφού προηγήθηκε 1-0 στο ημίχρονο. Η Ατλαντίς είχε στην συνέχεια 2 δοκάρια και τα τελικό σκορ διαμορφώθηκε στο τελευταίο 20λεπτο.

Ο Αχιλλέας νίκησε την Θύελλα 5-2 (ημίχρονο 3-1). Στην αρχή του β’ μέρους η Θύελλα κτύπησε πέναλτυ άουτ και στην συνέχεια το σκορ έγινε 4-1, 4-2 και 5-2.

Ντέρμπυ έγινε στο Κρυονέρι, όπου οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν δύο φορές (1-0 και 2-1) αλλά ο Κυανούς Αστήρ ισοφάρισε ισάριθμες για το τελικό 2-2.

Στον β’ όμιλο, οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν και στα δύο παιχνίδια αλλά οι γηπεδούχοι κατόρθωσαν να ισοφαρίσουν και να έχουμε τελικά 2 ισοπαλίες.

Στην Βούλα ο Πρωτέας πέτυχε 3 γκολ και πήρε πολύ σημαντικό προβάδισμα (0-3) αλλά ο γηπεδούχος Άρης στην εκπνοή του αγώνα ισοφάρισε 3-3, παίρνοντας εκπληκτική ισοπαλία σε αναμέτρηση που ο Άρης διατήρησε εμφανή πρωτοβουλία κινήσεων. Όμως, ο Πρωτέας είχε τους παίκτες που σημείωναν γκολ σε κάθε ευκαιρία που δημιουργούσαν!

Στην Δροσιά, ο Παλληνιακός προηγήθηκε 2-0 αλλά η γηπεδούχος Νίκη κατάφερε να ισοφαρίσει 2-2.