Δευτέρα 10 Φεβρουαρίου 2014

ΓΛΥΚΑ ΝΕΡΑ – ΚΟΡΩΠΙ 0–1

Σημαντική εκτός έδρας νίκη του Κορωπίου. Ήταν ένα καλό ανοιχτό παιχνίδι, με αρκετές χαμένες ευκαιρίες κι από τις δύο πλευρές.
Στο α’ ημίχρονο και ειδικά στο πρώτο 15λεπτο, το Κορωπί μπορούσε να σκοράρει τουλάχιστον δύο φορές.
Στο β’ 45λεπτο τα Γλυκά Νερά ισορρόπησαν, έπαιξαν καλή μπάλλα κι έχασαν με την σειρά τους ευκαιρίες.
Το 1-0 έγινε στο 53’, όταν μετά από κτύπημα φάουλ ο Λούτζι έπιασε κεφαλιά στο οριζόντιο δοκάρι και στην επιστροφή ο Σπηλιόπουλος με πλασέ έστειλε την μπάλλα στα δίχτυα του Τσούκα.
Στο 82' δοκάρι είχε και ο Καραμανίδης από πλευράς γηπεδούχων.
Διαιτητές: Λιάππης – Β. Τζαφόλιας, Λάμπρος.
ΓΛΥΚΑ ΝΕΡΑ: Τσούκας, Φ. Αντωνόπουλος, Χ. Αντωνόπουλος (68’ Παπάζογλου), Λάβδας, Αναστασάκης, Γιαννούλης, Καραμανίδης, Νάνος, Μουτζακάς, Κουτρουμάνος, Παναγόπουλος (61’ Θεοφάνους).
ΚΟΡΩΠΙ: Μιχάλης, Φύτρος, Ματσάγγος, Πριονίδης, Σπηλιόπουλος, Μουρούτης, Α. Αλεξίου (80’ Σ. Αλεξίου), Θανόπουλος (37’ Λούτζι), Καραΐνδρος (76’ Κάρο), Μινάι, Χαρίσης.