Τετάρτη 25 Απριλίου 2012

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΑΓ. ΣΤΕΦΑΝΟΥ – ΠΟΡΤΟ ΡΑΦΤΗ 3-1

Το Πόρτο Ράφτη «τόλμησε» να προηγηθεί στο ημίχρονο αλλά ο Ολυμπιακός, που χρειαζόταν απαραιτήτως νικηφόρο αποτέλεσμα για να σωθεί από τον υποβιβασμό, ενεργοποίησε όλες τις δυνάμεις του και κατάφερε να πετύχει την πρώτη και μοναδική του νίκη μέσα στο 2012 (!), που του προσέφερε και την σωτηρία…
Σκόρερς των 3 τερμάτων των γηπεδούχων, ήταν ο Μαμάκος για το 1-1, ο Γιάννης Μπερμπάντης για το 2-1 και πάλι ο Μαμάκος για το 3-1.

Το γκολ των φιλοξενουμένων σημείωσε ο Σιδέρης στο 44’ με απευθείας κτύπημα φάουλ.

Ο προπονητής του Πόρτο Ράφτη Δημήτρης Λυριτζής, παρακολούθησε το β’ ημίχρονο του παιχνιδιού από την εξέδρα αφού αποχώρησε (με δική του βούληση) από τον πάγκο της ομάδας!

Διαιτητές: Αντιπαριώτης, (Δουλγεράκης, Μαγουλάκης).