Τετάρτη 25 Απριλίου 2012

ΜΑΧΗ ΜΑΡΑΘΩΝΟΣ – ΠΑΜΠΑΙΑΝΙΚΟΣ 2-0

Με νίκη ολοκλήρωσε το πρωτάθλημα η Μάχη Μαραθώνα αλλά δεν γνωρίζει ακόμη σε ποια κατηγορία θα αγωνίζεται τη νέα περίοδο! Αποδίδοντας καλό ποδόσφαιρο κατά διαστήματα, η Μάχη νίκησε γηπεδούχος με 2-0 τον υποβιβασμένο –αλλά μαχητικό- Παμπαιανικό.
Το σκορ άνοιξε στο 8’ ο Μίχας κι έκλεισε 70’ ο Κωνσταντόπουλος. Μάλιστα, ο τελευταίος στο 74’ είχε και σουτ στο δοκάρι.
Διαιτητές: Ανδρ. Βλάχος, (Β. Τζαφόλιας, Σπίθας).

ΜΑΧΗ: Βοτσίδης, Γρίβας (85′ Παιδής), Χαμάμης, Καρακώστας (23′ Μεταξάς), Πλατσιώτας, Καραλής, Τσάλε, Βούσουλας, Νταής, Μίχας (89′ Χατζηπέτρος), Κωσταντόπουλος.

ΠΑΜΠΑΙΑΝΙΚΟΣ: Παπαδόπουλος, Κρητικός (70′ Νούσης), Χατζής, Ν. Σταυρόπουλος, Παπασωτηρίου, Κ. Σταυρόπουλος (70′ Γκομολιλέ), Κατσαρός, Δημήτρουλας, Σταμάτης (84′ Λαλούνας), Στασινούλιας.

* Τώρα η Μάχη περιμένει τα αποτελέσματα της Δ’ εθνικής, προκειμένου να μάθει σε ποια κατηγορία θα αγωνίζεται τη νέα αγωνιστική περίοδο.
«Το θετικό για την ομάδα μας εφέτος, ήταν ότι είχαμε την ευκαιρία να προωθήσουμε πολλά παιδιά από τις ακαδημίες μας στην πρώτη ομάδα. Μια ανανέωση που συνοδεύθηκε και με καλό ποδόσφαιρο», υπογράμμισε μεταξύ άλλων σε δηλώσεις του στον ιστότοπο marathonlive ο προπονητής της Μάχης, Ανδρέας Σκουβαράς.