Κυριακή 11 Οκτωβρίου 2015

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – 4Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ: ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ – ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ – ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

Με τέρματα των Σουσούνη και Κ. Τσεβά στα τέλη του β’ ημιχρόνου, ο Ολυμπιακός Αγ. Στεφάνου επικράτησε γηπεδούχος του Κορωπίου και παρέμεινε στην κορυφή της βαθμολογίας, παρέα με τον Παλληνιακό, με 10 βαθμούς σε 4 αγώνες. Ψηλά στον πίνακα βρίσκονται ο Άρης Βούλας και το Κορωπί. Η «νταμπλούχος» Θύελλα δυσκολεύθηκε πολύ να νικήσει 1-0 τον Πρωτέα με γκολ από κεφαλιά του Βαζέχα στο β’ μέρος, ενώ στο α’ 45λεπτο ο Πρωτέας κέρδισε πέναλτυ, που απέκρουσε ο Κύρκος!
Η Λαυρεωτική με ένα τέρμα σε κάθε ημίχρονο επεβλήθη 2-0 εκτός έδρας του Κουβαρά που έχει μείνει αρκετά πίσω και η Μάχη πέτυχε εντός έδρας νίκη 2-0 επί της Μαρκό, με δύο γκολ στο β’ ημίχρονο.
ΚΥΡΙΑΚΗ 11/10/2015
Ολυμπιακός Αγ. Στεφάνου – Κορωπί 2-0 (0-0)
Θύελλα Ραφήνας – Πρωτέας Π. Φώκαιας 1-0 (0-0)
Κουβαράς – Λαυρεωτική 0-2 (0-1)
Μάχη Μαραθώνος – Μαρκό 2-0 (0-0)

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
            ΟΜΑΔΕΣ             ΒΑΘ.   ΑΓ.     Ν.        Ι.       Η.      ΤΕΡΜ.
01. Παλληνιακός               10      4        3        1        0        10-3
02. Ολυμπιακός Α.Σ.        10      4        3        1        0        6-2
03. Άρης Βούλας               9        4        3        0        1        6-3
04. Γλυκά Νερά                 8        4        2        2        0        8-5
05. Κορωπί                       7        4        2        1        1        4-4
06. Κεραυνός                    6        4        1        3        0        5-2
07. Μάχη Μαρ.                  6        4        2        0        2        5-3
08. Λαυρεωτική                 6        4        2        0        2        3-3
09. Θύελλα                       6        4        2        0        2        4-5
10. Νικολακάκης               4        4        1        1        2        7-4
11. Μαρκό                        4        4        1        1        2        4-4
12. Ολυμπιακός Λ.           4        4        1        1        2        3-4
13. Νικηφόρος                  4        4        1        1        2        4-6
14. Πρωτέας                     3        4        1        0        3        5-9
15. Κουβαράς                   2        4        0        2        2        2-8
16. Δόξα Κ.                       0        4        0        0        4        4-14