Κυριακή 4 Οκτωβρίου 2015

ΑΡΗΣ ΒΟΥΛΑΣ – ΚΟΥΒΑΡΑΣ 4–0

Φάση από τον αγώνα με πρωταγωνιστή τον Λαδένογλου, παίκτη-αποκάλυψη του Άρη Βούλας

Εξαιρετική εμφάνιση πραγματοποίησε ο Άρης Βούλας, κυριάρχησε σ’ όλο το 90λεπτο και κατέβαλε μάλλον εύκολα τον μετριότατο Κουβαρά με 4-0.
Δύο γκολ σε κάθε ημίχρονο σημείωσαν οι γηπεδούχοι. Ανύπαρκτοι ήταν οι επιθετικοί του Κουβαρά αλλά και η υπόλοιπη ομάδα δεν απέδωσε τα αναμενόμενα.
Στο 20' ο Διακρούσης με κεφαλιά από κόρνερ του Λαδένογλου, πέτυχε το 1-0.
Στο 26' ο Σιδερόπουλος με νέα κεφαλιά, ύστερα από πλάγιο άουτ και κακή εκτίμηση της άμυνας, έκανε το 2-0.
Λίγο πριν (25’) ο Σιδερόπουλος είχε και σουτ στο δοκάρι.
Το 3-0 σημείωσε στο 65’ ο πολύ καλός Λαδένογλου με εξαιρετικό σουτ εκτός περιοχής.
Το τελικό 4-0 διαμόρφωσε πάλι ο Λαδένογλου -πρωταγωνιστής του αγώνα- στο 88' με νέο δυνατό μακρινό εντυπωσιακό σουτ!
Διαιτητές: Ζαχαρόπουλος – Μήταρης, Δουλγεράκης.
ΑΡΗΣ Β. (Αντ. Καραούλης): Ούσιος, Σιδερόπουλος (72' Μπουλλάρι), Κωστόπουλος, Πλίτσης, Διακρούσης, Τσιάτσιος, Τσιαγκάνης, Λάπα (85' Φώσκολος), Παπαγεωργίου, Λαδένογλου, Ρίζος (63' Μπολοβίνος).
ΚΟΥΒΑΡΑΣ (Καραβίδας): Αποστολίδης, Σύρος, Ζαφειρόπουλος (72' Πρίφτης), Κωστής (28’ λ.τρ. Παπαγιάννι), Αναγνώστου, Κάλης, Γαλάνης, Αμπεντινάι, Π. Βανγκέλι, Γκαβασιάδης, Λέμε (60' Χελιώτης).