Δευτέρα 11 Μαΐου 2015

ΓΕΡΑΚΑΣ – ΑΣΤΕΡΑΣ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ 6–0

Απολαυστικός στο β’ ημίχρονο ο γηπεδούχος Γέρακας, νίκησε εύκολα τον Αστέρα Γλυκών Νερών με 6-0! Στο πρώτο ημίχρονο ο Αστέρας στάθηκε αρκετά καλά αλλά δεν άντεξε την πίεση του Γέρακα, που πέτυχε 2 τέρματα με τον Χριστοφιλόπουλο. Στο β’ μέρος το σκορ πήρε διαστάσεις, με σκόρερς τους Αποστολίδη (2), Βλασσόπουλο και Σεχιπάι. Τρία δοκάρια είχαν ισάριθμοι παίκτες του Γέρακα στο β’ ημίχρονο (Αποστολίδης, Σεχιπάι και Λάζ. Βλαχιώτης).
Διαιτητές: Παπάζογλου – Καραβά, Σμυρνή.
ΓΕΡΑΚΑΣ: Βιταλιώτης, Τσιροζίδης (60' Βλασσόπουλος), Ανδριώτης, Καραγεώργος, Γιάν. Βλαχιώτης, Χριστοφιλόπουλος, Σεχιπάι, Ζούρας, Μίαρης (46’ Πατρινός), Αποστολίδης, Βεντούρης (72' Μανιμανάκης).
ΑΣΤΕΡΑΣ Γ.Ν.: Ζάβρας, Παναγόπουλος, Φλωκιώτης, Λαμπρόπουλος (24' λ.τρ. Πράσινος), Λουκάκης, Ντούγιας, Σχίζας, Λούκαρης, Γαλάκος (46' Κιλιμτζίδης), Λάζ. Βλαχιώτης, Σταμόπουλος (60' Ιωάννου).