Τρίτη 24 Μαρτίου 2015

ΑΗΤΤΗΤΟΣ ΣΠΑΤΩΝ – ΠΑΜΠΑΙΑΝΙΚΟΣ 5–3

Μετά από δυνατή αναμέτρηση, ο Αήττητος νίκησε τον Παμπαιανικό με 5-3 αφού στο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι προηγούντο στο σκορ με 2-1!
Σε διάστημα 20’ λεπτών παιχνιδιού, οι γηπεδούχοι σημείωσαν 4 τέρματα κι επιβεβαίωσαν την ανωτερότητά τους.
Στο α’ ημίχρονο ο Παμπαιανικός με δύο γκολ του Λαγού είχε πάρει το προβάδισμα αλλά η συνέχεια ήταν προβληματική για την ομάδα της Παιανίας, που παρατάχθηκε με πιο «ελαφρύ» σχήμα 11άδας από το σύνηθες και στο β’ μέρος πρέπει να ήταν ευχαριστημένη που απέφυγε τον διασυρμό!
Ο Αήττητος ήταν πολύ καλός στο β’ ημίχρονο, κι έχασε πλειάδα ευκαιριών για ακόμη μεγαλύτερο σκορ!
5-3: 91’ Κατσικώστας.
Διαιτητές: Απ. Παπαδόπουλος – Αχ. Παπαδόπουλος, Βλαχόπουλος. Στο 87’ απεβλήθη ο Ιορδ. Παπαδόπουλος.
ΑΗΤΤΗΤΟΣ: Κονόμι, Ράπτης (58’ Αργ. Φράγκος), Λύγκος, Κων. Παπαδόπουλος, Ιορδ. Παπαδόπουλος, Κολάγκι, Κουλοχέρης, Παναγόπουλος, Κων. Φράγκος (46’ Μασκλαβάνος), Παργιανός (82’ Κοντάκης).
ΠΑΜΠΑΙΑΝΙΚΟΣ: Κασελούρης, Δημήτρουλας, Χατζής, Τσεβάς, Τογιάλλι, Παρθένης, Λαγός, Γκόμπλιας (73’ Λόκου), Δάβαρης (61’ Κατσικώστας), Τσιγάρας (66’ Στασινούλιας), Μυρτάι.