Τρίτη 13 Ιανουαρίου 2015

ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ – ΑΡΗΣ ΒΟΥΛΑΣ 0–2

Με νέο μεταγραφικό απόκτημα τον Αρτέμη Μινάι από τον Πρωτέα και νέο προπονητή στον πάγκο τον Αντώνη Καραούλη, ο Άρης Βούλας νίκησε στο τοπικό ντέρμπυ την γηπεδούχο Βουλιαγμένη με 2-0. Οι φιλοξενούμενοι πέτυχαν δύο τέρματα στο πρώτο 15λεπτο, κι εξασφάλισαν την νίκη χωρίς να ανησυχήσουν ιδιαίτερα, παρά την άκαρπη εδαφική υπεροχή που διατήρησαν οι γηπεδούχοι στο β’ ημίχρονο.
Το 1-0 σημείωσε στο 8’ με πλασέ ο Παπαγεωργίου, μετά από σέντρα του Μινάι. Το 2-0 πέτυχε ο Μήτσιος στο 14’, πάλι με πλασέ, από σέντρα του Βεϊζάι.
Μετά το 30’ ο Άρης πρόσεξε την άμυνά του και άφησε χώρο στην Βουλιαγμένη, η οποία δεν φάνηκε απειλητική επιθετικά.
Διαιτητές: Μαργαρίτης – Πανούτσος, Μήταρης.
ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ: Τσουνάκης, Μάστορας (65’ Γαγλίας), Αντάρτης, Τσιρλής, Μουτεσίδης, Κορδάς, Καρδαμίτσης, Μανταλώζης, Μαρίου, Στ. Λιόλιος, Τσιβίκης (46’ Μπακάλης).
ΑΡΗΣ Β.: Βασιλόπουλος, Σιδερόπουλος, Κωστόπουλος, Μπολοβίνος, Βεϊζάι, Μήτσιος, Φώσκολος (46’ Κυριακίδης), Παπαγεωργίου, Μινάι, Παπαδημητρόπουλος.