Δευτέρα 8 Δεκεμβρίου 2014

ΩΡΩΠΟΣ – ΠΑΘΙΑΚΑΚΗΣ 4–1

Ο Ωρωπός επικράτησε άνετα με 4-1 του Παθιακάκη. Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι καθ' όλη την διάρκεια του αγώνα, διατήρησαν την κατοχή της μπάλλας και δημιούργησαν φάσεις και γκολ. Πήραν δίκαια το τρίποντο που τους επανέφερε στην 2η θέση της βαθμολογίας.
Στο 5’ έγινε το 1-0 από τον Μήτρου και γρήγορα (στο 10’) ο Θάνος πέτυχε το 2-0.
Οι φιλοξενούμενοι αντέδρασαν και κατάφεραν στο 37’ να μειώσουν σε 2-1 με σκόρερ τον Γιώτη. Μοιρασμένο ήταν το πρώτο 15λεπτο του β’ ημιχρόνου αλλά μετά το 60’ ο Ωρωπός κυριάρχησε και σημείωσε δύο ακόμη τέρματα: Με τον Λάπα στο 70’ το 3-1 και με εύστοχο κτύπημα του Φιλλή στο 82’ το 4-1.
Διαιτητές: Παπαδιώτης – Βάλλας, Κ. Κορωνιάς.
ΩΡΩΠΟΣ: Νικολάου, Λάπα, Αμπάζι, Γκλιάτης, Κατερίνης, Αποστολάκης, Μηλακώτης (54’ Κανατάς), Μήτρου, Ευφραιμίδης, Θάνος (52’ Φιλλής), Δημητριάδης (68’ Οικονομάκος).
ΠΑΘΙΑΚΑΚΗΣ: Σπανός, Αντεριώτης, Τσάλας, Τζάος, Κ. Τασιούδης, Κουλούρης (46’ Τριαντούλης), Αγγελίνας (46’ Βουρτσάνης), Μ. Τασιούδης, Μυλωνάς, Γιώτης, Μπάσολι (60’ Πετράκης).