Κυριακή 14 Δεκεμβρίου 2014

ΑΡΤΕΜΙΣ – ΡΑΜΝΟΥΣ ΓΡΑΜΜΑΤΙΚΟΥ 3–0

Εύκολα επιβλήθηκε 3-0 η Άρτεμις του Ραμνούντα, στα Σπάτα. Με μεγάλο πρωταγωνιστή και σκόρερ τον Μίχο, ο οποίος σημείωσε χατ-τρίκ κι έχασε άλλα 3 σίγουρα, η Άρτεμις νίκησε το δραστήριο Γραμματικό, που δεν ήταν αποτελεσματικό.

Ο Μίχο άνοιξε το σκορ στο 15’ προ κενής εστίας, μετά από ασίστ του Τζούτζι σε αντεπίθεση (1-0). Με την λήξη του ημιχρόνου, ύστερα από σέντρα του Στουραΐτη, προβολή του Σερμαγιά και δυνατό σουτ του σκόρερ Μίχο από το ύψος του πέναλτυ, έγινε το 2-0 (σκορ ημιχρόνου).

Στο δεύτερο 45λεπτο η ομάδα του Γραμματικού βελτιώθηκε, διατήρησε σημαντική κατοχή της μπάλλας αλλά δεν απείλησε ουσιαστικά την εστία του Καρυστινού.

Αντίθετα, οι γηπεδούχοι πέτυχαν και τρίτο τέρμα με τον Μίχο, στο 86’, με ευθύβολο μακρινό σουτ (3-0).

Διαιτητές: Καρράς – Πειρασμάκης, Βλαχόπουλος.

ΑΡΤΕΜΙΣ: Καρυστινός, Αϊδώνης (78’ Σωτηρόπουλος), Καζάλας, Βετουλαδίτης, Στουραΐτης, Ζήκος, Σερμαγιάς, Καρόκης (89’ Σκαρούλης), Μίχο (89’ Σκούρος), Τζούτζι, Γεωργίου.

ΡΑΜΝΟΥΣ: Στέφ. Κόλλιας, Κληρονόμος, Κίτσι (46’ Τούντας), Βλασσόπουλος (87’ Μυλωνάς), Χαμάμης, Γρίβας, Ελευθ. Κόλλιας, Μερκούρης, Χατζηανδρέου (81’ Γιάννη), Κων. Κόλλιας, Ραπτογιάννης.