Κυριακή 2 Νοεμβρίου 2014

ΚΑΛΥΒΙΑ – ΡΑΜΝΟΥΣ ΓΡΑΜΜΑΤΙΚΟΥ 2–0

Καλύτερα στο μεγαλύτερο διάστημα του παιχνιδιού, τα Καλύβια επικράτησαν στο γήπεδό τους του Ραμνούντα, που είχε ελλείψεις, με 2-0.
Το 1-0 σημείωσε ο Χασουράκης, μετά από συνδυασμό 4 παικτών και τελικό αποδέκτη τον σκόρερ. Στο α’ ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι απείλησαν με δυνατό σουτ εξ αποστάσεως του Λευτέρη Κόλλια αλλά ο Παπαϊωάννου σε ετοιμότητα, απέκρουσε.
Στο β’ 45λεπτο οι γηπεδούχοι διατήρησαν πλήρη υπεροχή. Το 2-0 πέτυχε στο 70’ ο Δημήτρης Οικονομίδης με κεφαλιά, από πάσα του Χριστόπουλου. Επίσης, έχασαν 3 σημαντικές ευκαιρίες, μία με τον Φάνη Τσομπανάκη και δύο με τον Δ. Οικονομίδη.
Διαιτητές: Απ. Παπαδόπουλος – Χόικας, Πολυδωρόπουλος.
ΚΑΛΥΒΙΑ: Παπαϊωάννου, Λ. Καραγιάννης (39’ Σ. Χριστόπουλος), Μιλούκα, Ευθ. Τσομπανάκης, Δέδες, Χασουράκης, Μάτι (57’ Χάλαρης), Μασουράκης, Δημ. Οικονομίδης (88’ Γιαννούλας), Σερμπενιάδης, Θεοφ. Τσομπανάκης.
ΡΑΜΝΟΥΣ: Στέφ. Κόλλιας, Κληρονόμος, Γρίβας, Βλασσόπουλος, Ν. Χαμάμης, Ελ. Κόλλιας, Σαμανίδης (75’ Κίτσι), Μερκούρης, Καλέμι (27’ λ.τρ. Μπουκουβάλας), Κων. Κόλλιας (89’ Μυλωνάς), Ραπτογιάννης.