Δευτέρα 3 Νοεμβρίου 2014

ΔΟΞΑ ΚΟΡΩΠΙΟΥ – ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ 0–2

Πολύ καλή εμφάνιση και νίκη του Νικηφόρου επί της Δόξας Κορωπίου με 2-0, σε αγώνα που έγινε στο ουδέτερο γήπεδο Κουβαρά.
Βελτιωμένος σε αρκετές λεπτομέρειες, ο Νικηφόρος πήρε την πρωτοβουλία των κινήσεων και άνοιξε το σκορ στο 22’ με τον Παπαβασιλείου (0-1).
Χωρίς ιδιαίτερες αλλαγές του ρυθμού, καθώς η Δόξα προσπαθούσε να βρει επιθετικές λύσεις, ο αγώνας κύλησε με σχετικά λίγες φάσεις μπροστά στα δύο τέρματα.
Στο β’ ημίχρονο πάλι ο Νικηφόρος ήταν πιο επικίνδυνος και κατάφερε να διπλασιάσει τα τέρματά του στο 61’ με τον Καραΐνδρο.
Η Δόξα πίεσε για κάτι καλύτερο και είχε δοκάρι με τον Δάβαρη στο 75’.
Διαιτητές: Μανιώτης – Δατσέρης, Γουρνιάς.
ΔΟΞΑ Κ.: Παππάς, Ντούνης, Λιούμης, Σύρος, Αναγνώστου, Κοτζάι (50' Σέργ. Παπαδόπουλος), Μπαρμπαρούσης, Ανδρεάδης (22' λ.τρ. Σωτήρι), Δάβαρης, Ντε Σόουζα, Ψαράκης (39' Θεοχάρης).
ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ: Φελέσκουρας, Ρίζος, Δημητριάδης, Γαλανόπουλος, Τσιριγώτης, Παπαβασιλείου, Καλούδης, Καραΐνδρος (88' Τσιάμης), Σαρέλλης (65' Δελμαδώρος), Δούβος, Οικονομέας (82' Κούρτι).