Σάββατο 25 Οκτωβρίου 2014

ΠΡΩΤΕΑΣ Π. ΦΩΚΑΙΑΣ – ΚΡΥΟΝΕΡΙ 1–0

Δυνατό παιχνίδι χωρίς πολλές φάσεις. Ο Πρωτέας έπαιξε όσο χρειάσθηκε για να πάρει την νίκη και τους 3 βαθμούς, αναδεικνύοντας την ανωτερότητά του, στις λεπτομέρειες του αγώνα και στην έντονη προσωπικότητα των παικτών του έναντι εκείνων του Κρυονερίου, που μόχθησαν κι αυτοί για το καλύτερο.
Στο πρώτο ημίχρονο (17’) σημειώθηκε το μοναδικό τέρμα της συνάντησης, από τον Γεωργίου (1-0). Το Κρυονέρι δημιούργησε 3-4 καλές ευκαιρίες αλλά δεν αξιοποίησε καμία.
Στο β’ μέρος ο Πρωτέας έπαιξε περισσότερο «παιχνίδι κατοχής» της μπάλλας, κυρίως στον χώρο ου κέντρου. Εκεί η μπάλλα «ταλαιπωρήθηκε» και φάσεις δεν έγιναν.
Έτσι, το τελικό αποτέλεσμα κρίνεται δίκαιο.
Διαιτητές: Μανιώτης – Μήταρης, Τσαλίκογλου.
ΠΡΩΤΕΑΣ: Θωμόπουλος, Μακροδημήτρης, Σταμόπουλος, Μπούσκος, Ποστόλης, Κατσούλας, Μαραγκός (61' Φέκας), Μινάι (72’ Πατρινός), Γεωργίου (87’ Λέκα), Παπαντζίμας, Μαμάκος.

ΚΡΥΟΝΕΡΙ: Β. Μανουσάκης, Σιατραβάνης, Σταμούλης, Χουζούρης, Κ. Πέππας (74’ Ελευθερίου), Σ. Δεσύλλας, Ν. Μανουσάκης, Κανταρέλλης, Θανασούλης (63’ Μαλάι), Κεφάλας, Κοντόσταυλος (46’ Δρακόπουλος).