Τετάρτη 22 Οκτωβρίου 2014

ΓΕΡΑΚΑΣ – ΔΟΞΑ Π. 0–1 ΚΑΙ ΘΗΣΕΑΣ – ΑΕΜ 1–1

Φάση από παλαιότερο αγώνα της ΑΕ Μενιδίου

ΓΕΡΑΚΑΣ – ΔΟΞΑ ΠΟΝΤΙΩΝ 0–1
Ύστερα από αμφίρροπο παιχνίδι, η Δόξα Ποντίων κατάφερε να σημειώσει γκολ στο 56’ με τον Μαβίδη και να καταβάλλει την δυνατή αντίσταση του γηπεδούχου Γέρακα, που είχε ευκαιρίες αλλά δεν τις αξιοποίησε.
Διαιτητές: Δατσέρης – Μπουτζουβής, Βασιλάκος.
ΓΕΡΑΚΑΣ: Ντάρας, Γιωτόπουλος (46’ Ζούρας), Μήλιος, Καραγεώργος, Καραμολέγκος, Ι. Βλαχιώτης (75’ Λ. Βλαχιώτης), Χριστοφιλόπουλος (85’ Λούκαρης), Συμπλέβσκι, Αποστολίδης, Τοσσουνιάν, Τσιροζίδης.
ΔΟΞΑ Π.: Σοφιάνοβ, Μαρτζέλος, Χαλίμος, Ρούντος, Σιδηρόπουλος, Αθανασόπουλος, Ντόνας (77’ Μισαηλίδης), Μαβίδης, Σονίδης (87’ Τσαλίδης), Βαρυθυμιάδης, Χριστιανίδης (46’ Τέγος).

ΘΗΣΕΑΣ Ν. ΜΑΚΡΗΣ – ΑΕ ΜΕΝΙΔΙΟΥ 1–1
Προηγήθηκε 1-0 ο Θησέας στο πρώτο ημίχρονο και ισοφάρισε για το τελικό 1-1 η ΑΕ Μενιδίου στο β’ 45λεπτο.
Διαιτητές: Δελατόλας – Μαλαμάς, Αλεξοπούλου.
ΘΗΣΕΑΣ: Τσατσούλας, Μπούκουρι, Μηναδάκης, Αλτιπαρμάκης, Πάπας, Κωνσταντόπουλος, Γ. Χαμάμης (82’ Ρακιπλάρι), Μπισμπιρούλας, Μακρυδάκης (69’ Ζέρβας), Ταμιχτσής, Σωτηριάδης.
ΑΕ ΜΕΝΙΔΙΟΥ: Κολιπέτσας, Κορμπάκης, Παργιανός, Καλαμιώτης, Κονιαβίτης, Ρούσσος (78’ Κεραμιδάς), Σούλα, Μαρκουτσάς (66’ Θεοδώρου), Πέτρου, Νταλάνι, Γιαννακουδάκης (47’ Βλάμης).