Τετάρτη 17 Σεπτεμβρίου 2014

ΝΙΚΕΣ ΓΙΑ ΝΙΚΟΛΑΚΑΚΗ, ΝΙΚΗ ΔΡΟΣΙΑΣ, ΑΡΤΕΜΙΔΑ

ΝΙΚΟΛΑΚΑΚΗΣ – ΑΗΤΤΗΤΟΣ ΣΠΑΤΩΝ 3-1
Με πρωταγωνιστή τον Εγιουρούμ, που σημείωσε δύο τέρματα, ο Νικολακάκης επικράτησε με 3-1 στο γήπεδο Αγ. Άννας Αχαρνών του Αηττήτου Σπάτων.
Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι στην μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα και νίκησαν δίκαια τους αντιπάλους τους. Μάλιστα, αν ήταν πιο προσεκτικοί στην τελική προσπάθεια, μπορεί να πετύχαιναν κι άλλα τέρματα.
Οι φιλοξενούμενοι το μόνο που κατάφεραν ήταν απλώς να μειώσουν στις καθυστερήσεις του αγώνα.

Φάσεις και γκολ:
Δοκάρι: 3’ κεφαλιά Πιτσούνης.
1-0: 39’ Εγιουρούμ.
Δοκάρι: 47’ σουτ Καβάσης.
2-0: 69’ Πιτσούνης.
Δοκάρι: 73’ κόρνερ Πιτσούνης.
Αποβολή: 82’ Μωυσιάδης (2η κίτρινη κάρτα).
3-0: 89’ Εγιουρούμ.
3-1: 92’ Κουλοχέρης πέναλτυ.
Διαιτητές: Δραγάτης – Βιτσεντζάτος, Κυριακόπουλος.
ΝΙΚΟΛΑΚΑΚΗΣ: Χρ. Παπαδόπουλος, Πανίδης (70’ Κατσάρας), Νίκας, Ν. Παπαδόπουλος, Μητσέας (54’ Δημάκης), Τέρζιεφ (60’ Βλαντόιου), Καλλέρης, Κούλε, Καβάσης, Πιτσούνης, Εγιουρούμ.
ΑΗΤΤΗΤΟΣ: Μπλάνας, Μωυσιάδης, Λύγκος, Ζαρομυτίδης (67’ Κ. Φράγκος), Τούντας, Ιορδ. Παπαδόπουλος, Κουλοχέρης, Παναγόπουλος (72’ Κολάγκι), Μασκλαβάνος, Παργιανός, Φυτιλής (46’ Λάππας).

ΝΙΚΗ ΔΡΟΣΙΑΣ – ΔΟΞΑ ΑΓ. ΑΝΝΑΣ 1–0
Μετά από αμφίρροπη αναμέτρηση που κρίθηκε στις λεπτομέρειες, η Νίκη Δροσιάς νίκησε την δυνατή Δόξα Αγ. Άννας με 1-0.
Το μοναδικό τέρμα της συνάντησης σημείωσε στο 48' ο νεαρός Χάρης Βουγίδης, με καρφωτή κεφαλιά ύστερα από κτύπημα φάουλ του Παναγιωτίδη.
Η Νίκη έχασε κι άλλες σημαντικές ευκαιρίες για μεγαλύτερη σε σκορ επιβολή ενώ οι συνεχείς προσπάθειες των παικτών της Δόξας δεν ήταν αποτελεσματικές.
Διαιτητές: Κορδολαίμης – Ρούντος, Σπυρόπουλος.
ΝΙΚΗ: Κατσέρης, Κούζας, Παναγιωτίδης, Καστρινός, Σκριβάνος, Μπιτάκος, Αραμπατζόγλου (70’ Χρ. Μπέτσης), Κιούρκος (49’ Μηλιώτης), Τσαβδαρίδης (90’ Μαγγίνας), Λιβαθινός, Βουγίδης.
ΔΟΞΑ Α.Α.: Π. Καλαμιώτης Ι, Κωστίδης, Σούλης (46’ Μιχαηλίδης), Ασημακόπουλος, Μπίκλης, Στέφος, Σάββας, Μάρκου (58’ Π. Καλαμιώτης ΙΙ), Παπαδάκης (78’ Πρίνος), Γκίνι, Κολονίκης.

ΑΡΤΕΜΙΣ – ΑΝΟΙΞΗ 3–0

Εμφανώς καλύτερη η Άρτεμις, επικράτησε εύκολα της πολύ μέτριας Άνοιξης.
1-0: 5’ Τσουκαλάς με σουτ, από πάσα του Μίχο.
2-0: 40’ Τσουκαλάς.
Αποβολή: 43’ Ζώτος (2η κίτρινη κάρτα).

Στο 45' σε φοβερό τετ-α-τετ του Αηδόνη, η μπάλλα βγήκε άουτ.
3-0: 87’ Μίχο.
Διαιτητές: Λάμπρου – Δ. Τζαφόλιας, Β. Τζαφόλιας.
ΑΡΤΕΜΙΣ: Καρυστινός, Αηδόνης (68’ Γεωργίου), Καζάλας, Βασιλείου, Στουραΐτης, Ζήκος (59’ Καρόκης), Διαμάντης, Λένο, Μίχο, Τσουκαλάς, Δαρβής (87’ Σερμαγιάς).
ΑΝΟΙΞΗ: Βιγλάκης, Ζώτος, Κολώτας (23’ Ζέγκος-Λακαφώσης), Αρτοποιάδης, Ι. Αθανασόπουλος, Αδ. Τσιούμας (60’ Καντιδάκης), Κυριάκης, Λιγωμένος, Παπιδάκης (73’ Νίκολλι), Δαρζέντας, Λαγαστής.