Τετάρτη 20 Αυγούστου 2014

ΦΙΛΙΚΟ: ΕΘΝΙΚΟΣ Ν. ΜΑΚΡΗΣ – ΔΙΟΝΥΣΟΣ 2–1

Ο Εθνικός νίκησε 2-1 τον Διόνυσο στο φιλικό προετοιμασίας που έγινε την Τρίτη 19/8 στο στάδιο Νέας Μάκρης. Το α’ ημίχρονο ήταν μοιρασμένο, με τον Εθνικό να έχει καλύτερα «πατήματα» (δοκάρι με τον Ζιάγκο στο 15') και με τον Διόνυσο να γίνεται πιο απειλητικός μετά το 25', οπότε έχασε δύο πολύ καλές ευκαιρίες. Το ημίχρονο έληξε 0-0.
Στο β’ μἐρος ο Διόνυσος προηγήθηκε (0-1) με τον Παλιούρα στο 60' και ο Εθνικός ισοφάρισε (1-1) στο 75' με τον Μαγκουσοχατζάκη. Το τελικό σκορ διαμόρφωσε στο 89' ο Τσούκα.
Το επόμενο φιλικό για τον Εθνικό έχει προγραμματισθεί για την ερχόμενη Κυριακή 24/8 με την Θύελλα στην Ραφήνα, ενώ ο Διόνυσος δίνει νέο φιλικό σήμερα Τετάρτη 20/8, εκτός έδρας με την Πεύκη.
* Το στιγμιότυπο είναι από παλαιότερη συνάντηση πρωταθλήματος Εθνικού-Διονύσου.