Κυριακή 6 Απριλίου 2014

ΣΑΡΩΝΙΚΟΣ – ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ 1–2

Στ' αποδυτήρια του γηπέδου Αναβύσσου, οι παίκτες της Βουλιαγμένης πανηγυρίζουν την νίκη τους...

Εντυπωσιακή νίκη πήρε η Βουλιαγμένη στην Ανάβυσσο από τον Σαρωνικό, κι ελπίζει στην σωτηρία της… Στο α’ ημίχρονο, παρά την μετριότητά του, ο Σαρωνικός προηγήθηκε 1-0 στο 42’ με σκόρερ τον Μαλατάνο. Η Βουλιαγμένη είχε 4 καλές ευκαιρίες στο πρώτο 45λεπτο του αγώνα έναντι μόλις μιας των γηπεδούχων.
Έτσι εξελίχθηκε το ματς και στο β’ μέρος, με την διαφορά ότι στο τέλος οι φιλοξενούμενοι βρήκαν τον δρόμο προς τα δίχτυα και «γύρισαν» το σκορ στις καθυστερήσεις! Και τα δύο τέρματα σημείωσε ο Κουρτέσης, που είχε μπει αλλαγή στον Λιόλιο. Το 1-1 στο 86’ και το 1-2 στο 92’.  Η Βουλιαγμένη στο ίδιο διάστημα είχε και δύο δοκάρια (65' Κόρδας και 73' Χάλαρης).
Διαιτητές: Αντιπαριώτης – Λάμπρου, Γουργιώτης.
ΣΑΡΩΝΙΚΟΣ (Δ. Θεοδωρίδης): Καραλής, Νούρια, Μπούκης (82' Πανταζής), Ζουμπουρλής (33' Μετάνι), Κοντζιάς, Ι. Κετέογλου, Μπανάι, Θάνο, Δάβαρης, Αλεξίου, Μαλατάνος.
ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ (Π. Βασιλακόπουλος): Κατράνας, Μπεκιάι (54' Χάλαρης), Πάππα, Μπάμπα, Τσούνης, Κολώνιας (46’ Μισαηλίδης), Κυριαζόπουλος, Λιόλιος (63' Κουρτέσης), Προβίδας, Κόρδας, Μάστορας.