Τετάρτη 5 Φεβρουαρίου 2014

Γ' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ: ΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΤΗΣ 13ΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ

ΘΗΣΕΑΣ Ν. ΜΑΚΡΗΣ – ΑΤΛΑΝΤΙΣ 1–1
Με νέο προπονητή τον Σάκη Τασσόπουλο, ο Θησέας παρουσιάσθηκε βελτιωμένος και ανάγκασε σε ισοπαλία 1-1 την πρωτοπόρο Ατλαντίδα. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν 0-1 στο α’ ημίχρονο με εξαιρετικό γκολ του Μπάμη. Η ισοφάριση 1-1 ήλθε στο β’ ημίχρονο, έπειτα από αδράνεια της άμυνας σε εκτέλεση φάουλ των γηπεδούχων. Λίγο πριν την λήξη του αγώνα οι Θαλασσινίδης και Κρεμμύδας είχαν καλές ευκαιρίες να σκοράρουν αλλά στάθηκαν άτυχοι στην τελική προσπάθεια.
Διαιτητές: Μαγουλάκης – Μαραγκού, Μπέκας.
ΘΗΣΕΑΣ: Παππάς, Γρίβας, Μάρκου, Πάπας, Ευαγγέλου, Ετζιγιάν, Χαμάμης (50’ Ζέρβας), Σωτηριάδης, Νικολέας (75’ Τσαντουλής), Μακρυδάκης, Μπατάλης (60’ Ρακιπλάρι).
ΑΤΛΑΝΤΙΣ: Καρύμπας, Τρικαλίτης, Παπαπέτρου, Τσάλλο (81’ Κρεμμύδας), Προμπονάς, Χαμπέρης, Αγγελάκος, Μπαμπαλούκας, Σκανδάλης (52’ Θαλασσινίδης), Μπάμης, Τσαδήμας.

ΑΕΤΟΣ ΠΙΚΕΡΜΙΟΥ – ΕΛΠΙΔΑ ΑΧΑΡΝΩΝ 5–0
Αφού πέτυχε τρία τέρματα στο πρώτο ημίχρονο, ο Αετός Πικερμίου νίκησε τελικά την Ελπίδα Αχαρνών με 5-0. Οι σκόρερς: 35’ Γκρέκος, 40’ Μίχο, 45’ Αγγελάκος, 65’ Πέτσας και 70’ Μίχο. Στο 58′ ο Αετός είχε και δοκάρι με τον Ζαρομυτίδη.
Διαιτητές: Βάλλας – Περδίκης, Χριστόπουλος.
ΑΕΤΟΣ: Μεϊντάνης, Γιακουμέλος, Μποζίνης, Φρίγγης, Καλογραιάκης, Γκιντίδης, Γκρέκος, Ζαρομυτίδης, Μίχο, Αγγελάκος (59’ Προμπονάς), Πέτσας.
ΕΛΠΙΔΑ: Αγγελόπουλος, Καραμήτσος, Δ. Τσιρικλός, Στεργιόπουλος, Σίσκος, Ν. Αναστασόπουλος (57’ Μάρκου), Μ. Αναστασόπουλος, Β. Αναστασόπουλος (60’ Κίτσας), Ν. Αριστόπουλος (26’ λ.τρ. Παναγιωτίδης), Σ. Αριστόπουλος, Ν. Τσιρικλός.

ΔΟΞΑ ΠΟΝΤΙΩΝ – ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΥΛΩΝΟΣ 2–3
Ο Αστέρας Αυλώνος επέστρεψε στις νίκες ύστερα από μεγάλο διάστημα. Η Δόξα Ποντίων ήταν αξιόμαχη αλλά δεν κατάφερε ποτέ να ισοφαρίσει το σκορ. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο ημίχρονο 0-2. Η εξέλιξη στο β’ μέρος ήταν 1-2, 1-3 και 2-3 με κτύπημα πέναλτυ. Τα γκολ των νικητών σημείωσαν οι Νταλάκος (2) και Χατζάκης.
Διαιτητές: Βιτσεντζάτος – Στάσης, Γκόντα.
ΔΟΞΑ: Θ. Σοφιάνοβ, Ντόνας, Χαλίμος (76’ Τσαλίδης), Μισαηλίδης, Ρούντος, Μακρίδης, Κ. Τσίκνης, Τριανταφύλλου (46’ Δεληγιαννίδης), Καλαμιώτης, Θεοχάρης, Λ. Τσίκνης (46’ Νικολαράκης).
ΑΣΤΕΡΑΣ: Χατζημιχαήλ, Γιαννακόπουλος, Γιατράς, Τσαμέτης, Ε. Νικολαΐδης, Παπαλέξης, Χατζάκης, Αποστόλου (54’ Κουρούπης), Νταλάκος, Βάρβογλης, Παυλόπουλος.

ΑΕ ΜΕΝΙΔΙΟΥ – ΠΑΛΛΑΥΡΕΩΤΙΚΟΣ 1–5
Αφού προηγήθηκε 3-0 στο ημίχρονο, ο φορμαρισμένος Παλλαυρεωτικός επικράτησε άνετα με 5-1 της μέτριας ΑΕ Μενιδίου, στο γήπεδο του Αχιλλέα Κ. Αχαρνών. Τα τέρματα σημείωσαν οι Παγκοζίδης (5’ και 32’), Ζουμάς (17’ και 49’) και Νικολαΐδης (55’). Το γκολ της τιμής για την ΑΕΜ πέτυχε ο Γιαννακουδάκης στο 76’.
Διαιτητές: Ζαχαρόπουλος – Ντόστης, Λιάππης.
Α.Ε.Μ.: Δριμαρόπουλος, Κεραμιδάς, Παργιανός, Καλαμιώτης, Τσαμποδήμος, Σαρηγιαννόπουλος, Σούλα (55’ Βλάμης), Κετσετζίδης, Γιαννακουδάκης, Ρούσσος (60’ Κουλέπης), Μαρκουτσάς (46’ Ρεμούνδος).
ΠΑΛΛΑΥΡΕΩΤΙΚΟΣ: Σκούρτης, Μπαγιάτσας, Α. Νικολαΐδης, Μακαρώνης, Σουλιώτης, Παγκοζίδης (70’ Δεμέναγας), Σπυρόπουλος, Καραμολέγκος (18’ λ.τρ. Μπαλοπήτας), Θεοφανίδης, Ζουμάς (78’ Γουρζιώτης), Δρούγκας.

* Το Σάββατο 1 Φεβρουαρίου στο γήπεδο Αγ. Άννας, ο εκπληκτικός Αστέρας Μενιδίου υπερίσχυσε του Αστέρα Γλυκών Νερών με 4-2. Διαιτητές: Λάμπρος – Γιατράς, Καλλίνικος.