Δευτέρα 17 Φεβρουαρίου 2014

ΚΑΛΥΒΙΑ – ΑΦΙΔΝΑΪΚΟΣ 1–0

Με τέρμα του Νίκου Χασουράκη τα Καλύβια νίκησαν τον Αφιδναϊκό 1-0, στο παιχνίδι που έγινε στα Καλύβια. Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι σχεδόν σ’ όλη την διάρκεια της αναμέτρησης, δημιούργησαν αρκετές ευκαιρίες, με κορυφαίες αυτές των Δημ. Οικονομίδη (10’) και Γκίνη (65’) ενώ η άμυνά τους δεν απειλήθηκε σχεδόν καθόλου.
Στο 74’ ο Αφιδναϊκός έμεινε με δέκα παίκτες λόγω αποβολής με δεύτερη κίτρινη κάρτα του Καραμήτρου.
Στο επόμενο λεπτό (75’) ο Χασουράκης με σουτ μέσα από την περιοχή, σημείωσε το μοναδικό τέρμα του παιχνιδιού.
Στο 88’ αποβλήθηκε και ο προπονητής των φιλοξενουμένων Δημ. Πάντος, επειδή διαμαρτυρήθηκε κατ’ επανάληψη σε αποφάσεις του διαιτητή.
Διαιτητές: Μπερέτας – Μήταρης, Μακρής.
ΚΑΛΥΒΙΑ: Παπαβασιλείου, Μιλούκα, Τσομπανάκης, Χριστόπουλος, Κοτλίδας, Χρ. Μπούτσης, Αντ. Οικονομίδης (71’ Μάτι), Χασουράκης, Γκίνης, Δημ. Οικονομίδης (82’ Πετούρης), Καρελιώτης (46’ Σκιαδάς).
ΑΦΙΔΝΑΪΚΟΣ: Μορφονιός, Κουτσούκος, Καραμήτρος, Π. Νικολάου (75’ Σκέλλας), Τσιούμας, Ζουβερέλλης, Π. Γάγγας, Κλισί (79’ Κόστα), Κάκαρης, Ι. Νικολάου, Τάτσης (86’ Δημόπουλος).