Πέμπτη 31 Ιανουαρίου 2013

ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ ΚΥΠΕΛΛΟΥ: ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΚΕΡΑΤΕΑΣ – ΠΑΛΛΗΝΙΑΚΟΣ 1-0

ΤΟ 1-0 ΜΕ ΚΕΦΑΛΙΑ ΤΟΥ ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΥ

Ανοικτούς λογαριασμούς άφησαν Κεραυνός και Παλληνιακός και τίποτε ακόμη δεν έχει τελειώσει. Με το εύθραυστο 1-0 ο Κεραυνός επικράτησε του Παλληνιακού στον πρώτο ημιτελικό που διεξήχθη στο γήπεδο της Κερατέας.
Το γκολ το πέτυχε ο Αναγνώστου με κεφαλιά στο 40’, έπειτα από εκτέλεση «στημένης φάσης».
Στο πρώτο ημίχρονο ο Παλληνιακός στάθηκε τυχερός, όταν ο Κεραυνός είχε τρεις πολύ καλές ευκαιρίες και εδικαιούτο ένα ακόμη γκολ. Όμως, η αστοχία των επιθετικών του και ο τερματοφύλακας Μπακόλας, που «έβγαλε» δύο δύσκολες φάσεις, κράτησαν το σκορ στο 1-0.
Στην επανάληψη, πάντως, ο Παλληνιακός ισορρόπησε το ματς και είχε ορισμένες προσπάθειες μπροστά στην εστία του Παππά…
Μάλιστα στο 90′ ο Μπερτσιάς παραλίγο να ισοφαρίσει, όμως το εκπληκτικό γυριστό σουτ εντός περιοχής, βρήκε το οριζόντιο δοκάρι του Κεραυνού και απομακρύνθηκε από αμυντικούς…
Χωρίς προβλήματα η διαιτησία των Παπάζογλου, Καπόγλη και Ρούντου.
ΚΕΡΑΥΝΟΣ: Γ. Παππάς, Παπασωτηρίου, Λιούμης, Χ. Παππάς, Αναγνώστου, Πρίφτης, Ευφραιμίδης (82’ Παπαγιάννης), Κρυεμάντι, Δ. Ρώμας (69’ Σταμάτης), Κοντογιάννης, Κατσίκης (59’ Γ. Ρώμας).
ΠΑΛΛΗΝΙΑΚΟΣ: Μπακόλας, Πάσσαρης, Ρακιντζόπουλος (67’ Μπούρας), Κοκκινάκης, Καρακάσης, Σιαδήμας, Ντρένοβα, Σκεντούλη, Παπασαράντος (54’ Κοβάνης), Μπερτσιάς, Ζώκος (87’ Καστής).