Κυριακή 4 Μαρτίου 2012

ΑΡΗΣ ΒΟΥΛΑΣ - ΠΑΛΛΗΝΙΑΚΟΣ 3-0

Συνεχίζοντας το σερί καλών εμφανίσεων, ο Άρης νίκησε με 3-0 τον Παλληνιακό, στο γήπεδο Βούλας. Μάλιστα, όλα τα τέρματα επιτεύχθηκαν στο πρώτο ημίχρονο, όταν οι γηπεδούχοι «καθάρισαν» το ματς μέσα σε μισή ώρα! Στο β’ ημίχρονο ο ρυθμός του παιχνιδιού έπεσε παρά τις προσπάθειες των φιλοξενουμένων να «επιστρέψουν» σε αγωνιστικό ρυθμό. Συνετέλεσε και ο τραυματισμός του Ντρένοβα που υπέστη τράβηγμα, κι εγκατέλειψε τον αγώνα. Τα τέρματα των νικητών σημείωσαν οι Καβάσης 12’, Πολυχρονιάδης 16’ και Χριστόπουλος 40’. Στις καθυστερήσεις του α’ 45λέπτου ο Άρης είχε και δοκάρι με τον Παππά!
Διαιτητές: Παπάζογλου, (Τζάλλας, Καραπάνος).

ΑΡΗΣ: Μαρινάκης, Αντάρτης, Καβάσης, Διακρούσης, Τσιαγκάνης, Βεϊζάι (70’ Φώσκολος), Διγενής (80’ Χρυσάνθης), Πολυχρονιάδης (55’ Τσολακίδης), Μανταλώζης, Παππάς, Χριστόπουλος.
ΠΑΛΛΗΝΙΑΚΟΣ: Χριστοφιλέας, Αλβανός (76’ Αναγνωστόπουλος), Ρακιντζόπουλος, Καρακάσης, Κουτσούκος, Μπούρας, Ντρένοβα (46’ Κοκκινάκης), Σκεντούλη, Κοβάνης, Ρουφαγάλας, Σταθόπουλος (46’ Κόντος).